Bilgisayarın gittiği yer: Artı Yeni "Posta"

Geçen yıl ve yine son birkaç hafta içinde, The Wall Street Journal , PC World ve Washington Postgibi bir dizi hikayede PC'yeuygulanan "post" teriminin yeniden canlanmasını gördüm. Heck, pc gönderisinin 30.
Hiçbir şey bir şeyin foo-"katil" olduğunu ya da foo'nun "öldüğünü"söylemekten daha fazla bağlantı ve göz çizer. Bu insanın doğasında var ve hikayelerimizi sevme şeklimizin bir parçası, basit ve anlaşılır, siyah beyaz. Yeni bir şey ortaya çıkıyor, eski şeyi öldürüyor, hikayenin sonu. Ancak teknoloji dünyasında, nadiren (ama asla) bu kadar net bir kesim değildir. Çoğu zaman, aslında, yeni nesneler zaten sahip olduğumuz şeyleri geliştirir ve tamamlar. Onların yerini almazlar.
Bu, özellikle yeni ürün mevcut üründen daha özel olduğunda ve en önemlisi, mevcut ürün hareketsiz durmadığında geçerlidir.
Ve genel amaçlı PC'lerde ve şu anda "kuşatıldıkları" sayısız cihazda durum açıkça böyledir. Bu cihazlar: eReaders, Tabletler, Akıllı Telefonlar, Set üstü kutular, PC katilleri değil, bunun yerine tamamlayıcı cihazlardır. Her biri, herhangi bir bilgisayarın da yapabileceği şeylerin bir alt kümesinde harika bir iş çıkarmak için son derece optimize edilmiştir.
Bu, birlikte ele alındığında bir bilgisayarın yapabileceği her şeyi yaptıkları anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır. Pc'lerin yeni nişolduğu anlamına mı geliyor , sadece özel günler için gerekli mi? Kesinlikle hayır.
İşte iki basit neden:
  1. Bilgisayarların benzersiz bir şekilde iyi yaptığı bir dizi önemli şey vardır ve bunlar ortadan kaldıramaz.
  2. Bilgisayarlar, bu arkadaşların yaptığı şeyleri yapmakta hızla ve çarpıcı bir şekilde daha iyi hale geliyor.
İnsan olarak, doğası gereği sosyaliz ve araçlarımızı oluşturmak, işbirliği yapmak, iletişim kurmak ve tüketmekiçin kullanıyoruz. Evet, "tüket" i kurucu kısımlarına (okuyun, dinleyin, izleyin, oynayın) ayırabilirsiniz, ancak asitiasyonu seviyorum, bu yüzden tüketmeye devam ediyorum. ??
Otuz yıl önce, PC devriminin ilk günlerinde, cihaz için ilk heyecanımızı yaratan kişisel bilgi işlemdeki kişiseldi; belgelerimizin, verilerimizin kontrolüyle gelen güçlenme ve güven duygusu. Yıllar geçtikçe, PC kelime işlemcisinden ve otomatik hesap makinesinden onsuz yaşayamayacağımız bir iletişim cihazına dönüştü - e-posta, anlık mesajlaşma, skype, gönderi, etiket ve check-in gibi tweet attığımız günümüzün her zaman açık sosyal ortamına evrildi.
Ve yıllar içinde ilk olarak bir PC'de sunulan bazı harika deneyimler akıllı telefonlara, internet arkadaşlarına, tabletlere ve evet, hatta arabalarımıza genişletildi. Bugün, PC ve bu yardımcı cihazların tümü ağdaki düğümlerdir ve gerçek zamanlı stok teklifleri, spor puanları ve onsuz yaşamayı hayal edemeyeceğimiz diğer güncellemeleri sunmak için bulut tabanlı hizmetlere bağlanır.
Bu yeni "PC olmayan" nesnelerin, insanların yenilikçi ve ilginç yollarla iletişim kurmalarını ve tüketmelerini sağlamada harika bir iş çıkardığını kabul eden ilk kişi olacağım. Bu şaşırtıcı değil, çünkü açıkça bu amaç için tasarlandılar. Ancak en ateşli hayranları bile ilk iki fiildeki PC'ler kadar iyi olduklarını iddia etmeyecek, oluşturmak ve işbirliği . Ve bu yüzden pc'nin ölümüyle ilgili herhangi bir raporu oldukça büyük bir tuz tanesiyle almak gerekir. Çünkü oluşturmak ve işbirliği yapmak en temel insan sürücülerinden ikisidir ve PC fikrinin merkezindedir. Kültürümüzü, ekonomimizi ve dünyamızı ileriye taşıyorlar. Parmak izlerini her laboratuvarda, başlangıçta, sınıfta ve toplulukta görürsünüz.
Microsoft olarak, her türlü güçlü cihazın bulut hizmetleriyle bağlantı kurarak biz sosyal varlıklardan bilgi oluşturmasını, iletişim kurmasını, işbirliği yapmasını ve tüketmesini daha kolay hale getireceği bir gelecek öngörüyoruz. Eylül ortasındaki BUILD konferansımıza bizi dinlemenizi ve bu cihaz dünyasına ilişkin vizyonumuzun daha net hale gelmesini teşvik ediyorum.
Digerati'nin bir şeyleri ölü ilan etmesi ve pc sonrası olduğumuzu ilan etmesi eğlenceli olsa da, 30 yaşındaki bilgisayarın henüz orta yaşlı olmadığını ve snowboard yapmak üzere olduğunu söylemenin çok daha doğru olduğunu düşünüyoruz.
Tarafından gönderildi Frank

X. Shaw 
Kurumsal Başkan Yardımcısı, Kurumsal İletişim, Microsoft

 

04.11.2021

Diğer Haberler