p

Beklemeye gerek yok - Windows 7 dağıtımınıza şimdi başlayın!

Bildiğiniz gibi, 7 Ağustos'ta Windows 7 RTM'yi Yazılım Güvencesine (SA) sahip Toplu Lisans (VL) müşterilerimizin kullanımına sunduk Windows Server müşterileri 14 Ağustos itibariyle 2008 R2'yi indirebilecekler ve 1 Eylül'de SA'sız VL müşterilerinin Windows 7'yi Toplu Lisanslama yoluyla satın alabileceğini duyurduk . Kurumsal müşterilerimiz için bu geniş kullanılabilirlik sayesinde, işletmeler Windows 7'yi dağıtırken en iyi deneyimi sağlamak için ilk benimseyenlerden gelen TCO ("toplam sahip olma maliyeti") verilerini, kurumsal müşterilerden bazı geri bildirimleri ve gelişmiş yardımcı araçları ve uygulamaları paylaşmak istiyorum. Yapacak çok şeyimiz var, bu yüzden tüm ayrıntılar için okumaya devam edin.
Windows 7'ye erken geçişi desteklemek için bugün MDOP Takım Blogunda, Ekim 2009'un sonlarında Microsoft Masaüstü Optimizasyon Paketi (MDOP) 2009 R2'yi yayınlayacağımızı duyurduk ve bundan biraz sonra bahsedeceğim.
Dağıtımlar şu anda gerçekleşiyor ve şirketiniz de dağıtıma başlayabilir! İlk benimseyenlerin birçoğu Windows 7 ile şimdiden büyük başarı elde ediyor. Üç kurumsal müşteri dağıtımına ilişkin çalışmalardan elde edilen bazı TCO bulgularını paylaşacağımı düşündüm. Çalışmalara katılan müşteriler şunlardı:
 • Baker Tilly (Profesyonel Hizmetler – Birleşik Krallık): 2.200 kullanıcı
 • Miami Şehri (Yerel Yönetim – ABD): 2.235 kullanıcı
 • Gettronics (BT Hizmetleri – Hollanda): 14.300 kullanıcı
Çalışmalardan elde edilen önemli TCO bulgularından bazıları şunlardır:
 • Bilgisayar yönetimine ayrılmış BT emeğinin doğrudan maliyet tasarrufunun, bilgisayar başına yıllık 89-160$ aralığında olması bekleniyor. Bu, BT Uzmanlarının masaüstü başına yılda iki saate kadar tasarruf sağladığı anlamına gelir. Birkaç bin PC'ye sahip şirketler için bu, çok değerli zaman kazandırır ve BT departmanlarının daha kritik görev çabalarına odaklanmasına ve işlerini daha verimli bir şekilde desteklemesine olanak tanır.
 • Genel olarak, bilgisayar başına yıllık 70-160$ tasarruf, %10-20 arasında değişen BT işçilik maliyetlerinin azalmasını temsil eder. Örneğin, Baker Tilly BT gücünü stratejik projelere yeniden odaklamayı başardı ve bilgisayar yönetim maliyetlerinde %18 tasarruf sağlayacaklarını tahmin ediyor.
 • Şirketler, Windows 7 ile BT İşçiliğinde doğrudan tasarruf sağlayan güç tasarrufları gerçekleştiriyor. Örneğin, Miami Şehri tek başına beklenen güç tasarruflarını (yılda PC başına 54 ABD doları) tahmin ediyor, Windows 7 dağıtımlarını haklı çıkarıyor.
 • Miami Şehri ayrıca hizmet masası maliyetlerinde büyük tasarruf sağlamayı umuyor. Daha önce, şehir BT personeli, destek sorunlarını çözmek için bilgisayar kullanıcısının bulunduğu yere fiziksel olarak seyahat etmek zorundaydı. Windows 7, artık BT personelinin sorunları uzaktan teşhis etmesine ve çözmesine yardımcı olarak hem seyahat süresinden hem de son kullanıcı kesinti süresinden tasarruf sağlayan Uzak Masaüstü gibi gelişmiş yeteneklere sahiptir. Sorun Adımları Kaydedici (PSR) gibi yerleşik özellikler, "işletim sisteminde bir altın külçesi" olarak tanımlanmıştır. Özellikle PSR, kullanıcıların sorunları hizmet masasına iletmesine yardımcı olarak teknisyenleri kullanıcı konumlarına gönderme ihtiyacını %90'a kadar azaltır.
Bu TCO çalışmaları, Windows 7 müşterilerimizden birkaçını temsil etmektedir. TCO çalışmalarının tamamını okuyarak daha fazlasını öğrenebilirsiniz. İlk devreye giren diğer müşterilerin tasarruflar ve toplam değer hakkında söylediklerini aşağıda bulabilirsiniz:
Gökboru Kılıç, Client Systems Professional, Turkcell:
Windows 7 ile destek maliyetlerinin yüzde 20 düşmesini bekliyoruz.
Andreas Viehauser, Müşteri ve Yazılım Yönetimi Başkanı, Raiffeisen Informatik:
Aynı görüntü dosyasını kullanarak farklı bilgisayar cihazlarına dağıtım yapabiliyoruz ve bu da dağıtım süresini yüzde 60 oranında azaltmaya yardımcı oluyor. Eskiden üç buçuk saat süren şey şimdi bir saat kadar kısa sürüyor.
Miguel Lopez, Proje Müdürü, F. Hoffman LaRoche:
Grup İlkeleri ve Windows 7 ile bilgisayarlarımız üzerinde daha ayrıntılı denetime sahip olacağız ve BT ortamımızı yönetme şeklimizi daha kolay uygulayabiliriz.
Bugaboo Küresel BT Direktörü Henk Siereveld:
Kullanıcılarımız Windows 7'yi seviyor. Çalışmanın daha kolay bir yolunu sunuyor, arayüz çekici ve önceki işletim sistemlerimizden daha fazla işlevsellik sunuyor.
Starwood Hotels & Resorts BT Başkan Yardımcısı Mark McBeth:
BT açısından, performans ve kararlılık konusunda olumlu geri bildirimler aldık. Bizim için bunlar, Sheraton için bir işletim sisteminde aradığımız ilk şeyler .
John McConeghey, BT Müdürü, Pella
İki ürünü birlikte dağıtarak kazandığımız sinerjiler olduğu için Windows Server 2008 R2'yi Windows 7 ile birlikte kullanıma sunmayı seçtik.
Benzer şekilde, MDOP'tan App-V dağıtan müşteriler de önemli tasarruflar görüyor. Son App-V Maliyet Azaltma Çalışmamız , Microsoft App-V'nin masaüstünde anında tasarruf sağlayan masaüstü sanallaştırma ürünü olduğunu gösteriyor. App-V'nin sabit maliyetlerde yıllık 156$ ve kullanıcı üretkenliğinde 125$'lık bir tasarruf sağladığı ve bu sayede PC başına yıllık toplam 280$'a varan tasarruf sağladığı tahmin edilmektedir. 
Windows 7'yi ilk benimseyenlerin, Windows 7'nin işletmelere sağladığı gerçek değeri gösteren bu kadar heyecanını görmekten mutluyuz. Kısa bir süre önce Forrester'dan günümüzde işletmelerin gerçek zorluklarını ve onlar için neyin en önemli olduğunu anlamak için geniş bir kurumsal müşteri grubuna daha yakından bakmasını istedik. Forrester, ABD, Almanya ve Japonya'da 318'den fazla üst düzey BT karar vericisi ve üst düzey BT yöneticisiyle anket yaptı ve ankete katılan şirketlerin %78'inin 500'den fazla PC'si var.
Anketlerinden elde edilen önemli bulgular şunları içerir:
 • Şirketlerin %87'si için maliyetleri kontrol etmek kritik veya çok önemli bir iş önceliğidir.
 • Şirketlerin %84'ü için çalışan verimliliğini artırmak kritik veya çok önemli bir iş önceliğidir.
 • Şirketlerin %54'ü için çalışan hareketliliğini geliştirmek kritik veya çok önemli bir iş önceliğidir.
 • Şirketlerin %86'sı için güvenlik , kritik veya çok önemli bir teknoloji girişimidir.
Bu nedenle – hareketlilik, çalışan üretkenliği ve güvenlik gereksinimleri, müşterinin deneyiminin temel zorlukları olarak ortaya çıkıyor:
Bu şirketlerin her biri ortalama 174 Şubeyi destekler; çalışanların ortalama olarak sadece %38'i genel merkezde çalışıyor; şube çalışanlarının %20'si kurumsal verilere erişimlerinden memnun değil.
 • Şirketlerin %68'i, şirket ağına fiziksel olarak bağlı olmayan bilgisayarları yönetememekle mücadele ediyor.
 • Yardım masası aramalarının %10'u VPN ile ilgilidir.
 • Yardım masası çağrılarının %23'ü, çalışmak için uygulama yüklemesi gereken kullanıcılarla ilgilidir ve yardım masası çağrılarının %14'ü, yetkisiz yazılım yükleyerek sistemlerini bozan kullanıcılardan kaynaklanır - genel olarak kötü amaçlı yazılım yönetimiyle ilgili bir sektör endişesidir.
Çalışma, şirketlerin maliyetlerini her yıl artıran günümüzde işletmelerin gerçek zorluklarını doğruladı. Windows 7 ve MDOP ile Windows Optimize Edilmiş Masaüstü'nü geliştirdik müşterinin en kritik ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacak zorlukları hedeflemek. Mevcut sunucu altyapılarıyla Windows 7 ve MDOP dağıtan müşterilerin önemli bir değer, kullanıcı üretkenliği, daha güçlü veri koruması ve güvenlik ve bilgisayar yönetimi bekleyebileceklerini unutmamak önemlidir. Ayrıca, maliyetten tasarruf etmelerine ve verimliliği artırmalarına yardımcı olabilecek otomasyon iyileştirmeleri de bekleyebilirler. Buradaki müşteriler için harika haber, Windows 7 dağıtımlarının faydalarını fark etmeden önce diğer dağıtım girişimlerine büyük bağımlılıklarının olmamasıdır. Ancak, müşteriler Windows 7 ile Windows Server 2008 R2'yi dağıtmayı seçerlerse, daha da fazla maliyet tasarrufu, daha az karmaşıklık ve artan kullanıcı verimliliği bekleyebilirler.
Ayrıca, Windows 7'nin dağıtımı ve yönetimi için değerli bir etkinleştirici olarak hizmet ettiğinden emin olmak için MDOP üzerinde yenilikler yapmaya devam ediyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi, MDOP 2009 R2'yi Ekim ayı sonlarında yayınlayacağız. MDOP 2009 R2, MED-V 1.0 SP1 aracılığıyla 2010 takvim yılının ilk çeyreğinde Windows 7'yi destekleyecek olan MED-V dışındaki tüm araçlar için Windows 7 desteği ekleyecektir. MDOP 2009 R2 hakkında daha fazla bilgi için MDOP Takım Blogunu okumanızı tavsiye ederim .
Şirketlerin Windows 7'yi dağıtmasına yardımcı olan çabalarımızı geliştirerek, yakın zamanda Microsoft Dağıtım Araç Takımı (MDT) 2010'un kullanıma sunulduğunu duyurduk . MDT 2010, Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 dağıtımlarını desteklemek için optimize edilmiştir ve Windows 7'den geçiş yapan müşterileri desteklemek için yerleşik yeteneklere sahiptir. Windows XP'den Windows 7'ye.
Hem MDOP 2009 R2 hem de MDT 2010'un piyasaya sürülmesi ve TechNet ve Springboard web sitelerinde bulunan diğer kaynaklar ile müşteriler, Windows 7 için mevcut dağıtım desteği konusunda kendilerini güvende hissedebilirler.
Şimdi Windows 7'yi MDOP ve Windows Server 2008 R2 ile test etmeye ve dağıtmaya başlama zamanı!
 

27.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.