Alışveriş Sepetim

Azure, Hadoop için gerçek zamanlı analizler ve yeni makine öğrenimi özellikleri ekler

Bugün, sektörün önde gelen büyük veri etkinliklerinden biri olan New York'taki Strata + Hadoop World'de Azure veri hizmetlerimizin genişletilmesini duyuruyoruz. Bu duyurular ve etkinliğe katılımımız, bulutun gücünden, esnekliğinden ve ölçeğinden yararlanarak herkese büyük veri getirme taahhüdümüzün bir parçasıdır.

Azure HDInsight'ta Apache Hadoop için gerçek zamanlı analizlerin ve Azure Marketi'ndeki yeni makine öğrenimi özelliklerinin desteklandığını duyuruyoruz. İş ortağımız ve Hadoop satıcısı Hortonworks, Hortonworks Veri Platformu'nun en son sürümüyle Microsoft Azure ile nasıl entegre olduklarını da açıkladı. Cuma günü, meslektaşım Makine Öğrenimi Kurumsal Başkan Yardımcısı Joseph Sirosh, konferansta, gelişmiş analitiğin geniş bir şekilde benimsenmesinin önündeki engellerin kaldırılmasının müşterilerimiz ve veri bilimcileri için nasıl yeni fırsatlar yarattığını tartışacağı bir açılış konuşması yapacak.

Hadoop ve gelişmiş analitik de dahil olmak üzere büyük veri, müşterilerimizin iş yapma şeklini değiştiriyor. Her zamankinden daha fazla veri toplayıp depoladıkları için, verilerinden daha fazlasını beklerler ve mevcut Hadoop dağıtımlarını tamamlamak için veri akışları üzerinden gerçek zamanlı analiz yapabilmek de dahil olmak üzere daha fazla içgörü isterler. Microsoft'un yaklaşımı, müşterilerimizin istedikleri araçları, dilleri ve çerçeveleri kullanarak güvenilir bir bulut ortamında her tür ve boyuttaki verilerle çalışmasını kolaylaştırmaktır.

Bunu yapmak için Azure Machine Learning, Azure HDInsight ve diğer Azure veri hizmetlerimizden iş ortaklarımızdan yönetilen veri hizmetlerine kadar kapsamlı bir bulut çözümleri kümesi sunuyoruz. Müşterilerimizin bulutta kendi koşullarına göre gerçek değer bulması için en geniş veri platformunu desteklemeye kararlıyız. Büyük veri ve bulut çözümlerimiz ile MediaCom, Pier 1 Imports ve ThyssenKrupp Elevator gibi müşteriler, yeni senaryoların verilerinden daha derin içgörüler elde etmelerini ve müşterilerine hizmet ve ürün sunma şeklini iyileştirmelerini sağlamak için daha fazla seçeneğe sahiptir.

Azure HDInsight, Hadoop açık kaynak teknolojisinin en iyilerini, kuruluşların gerektirdiği esneklik ve yönetilebilirlik ile birleştirir. Bugün önizleme aşamasında, müşterilerimizin nesnelerin interneti cihazlarından milyonlarca Hadoop verisini tam olarak yönetilen bir Hadoop hizmeti kullanarak neredeyse gerçek zamanlı olarak işlemelerine izin vererek HDInsight'ta Apache Storm'u destekliyoruz. HDInsight'a gerçek zamanlı analiz yetenekleri getirerek, tahmine dayalı bakım için operasyonel verileri gerçek zamanlı olarak analiz etme yeteneği gibi yeni müşteri senaryoları açıyoruz.

apaçi fırtınası
Çarşamba günü Microsoft, Hadoop için gerçek zamanlı analiz için Apache Storm'u tanıttı.

Storm'un HDInsight'taki önizleme kullanılabilirliği, Microsoft'un Hadoop ekosistemine ve HDInsight'a olan yatırımını sürdürüyor. Son zamanlarda, HBase kümeleri için destek ve HDInsight'ın çin'deki ilk küresel Hadoop büyük veri hizmeti olarakkullanılabilirliğini duyurduk. Hortonworks ile birlikte birçok Hadoop projesinekod ve mühendislik saatleri katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

Hortonworks Data Platform (HDP),Azure platformuyla tümleştirmelerinin bir parçası olarak Azure Sertifikası 'nı elde etti. HDP'nin bir sonraki sürümündeHortonworks, müşterilerin şirket içi Hadoop dağıtımlarını Azure'a genişletebilmeleri ve yedekleme, ölçekleme ve test için buluttan yararlanabilmeleri için hibrit veri bağlayıcıları da sunuyor.

apaçi-fırtına-2
Çarşamba günü duyurulan Hortonworks HDP 2.2, verileri Microsoft Azure'a taşımak için karma bağlayıcılar içeriyor. Kasım ayında satışa sunulacak.

Bu yaz tanıtılan ve önizleme aşamasında kullanıma sunulan Microsoft Azure Machine Learning, müşterilerin ve iş ortaklarının buluttaki tahmine dayalı analiz çözümlerini hızla tasarlamasına, test ederek, otomatikleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olur. Örneğin, arama motorları, çevrimiçi ürün önerileri, kredi kartı dolandırıcılığı önleme sistemleri, GPS trafik yönleri ve cep telefonu kişisel asistanları, insanlara değerli bilgiler sağlamak için makine öğreniminin gücünü kullanır.

Bugün Azure Marketi'nde müşterilerin ve iş ortaklarının web hizmetleri olarak makine öğrenimi özelliklerine erişmesini sağlayan yeni makine öğrenimi özellikleri kullanıma sunduk. Bunlar arasında bir web sitesine ürün önerileri eklemek için bir öneri motoru, tahmine dayalı bakım veya sahtekarlık tespiti için bir anomali algılama hizmeti ve veri bilimcileri tarafından kullanılan popüler bir programlama dili olan bir dizi R paketi bulunur. Bu yeni özellikler, herkesin denemesi için bitmiş örnekler olarak sunulacaktır.

Perşembe günü, Joseph Sirosh bu yeni yetenekler hakkında daha fazla bilgi makine öğrenimi blogunda. Microsoft'un veri platformunun müşterilerin büyük veri içgörülerini, tahmine dayalı analizleri ve güçlü görselleştirmeleri bir araya getiren yeni çözümler oluşturmasına nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayagidin.

30.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.