Avrupa bulut kapasitesini iki katına katlama, girişimlere yatırım yapma, daha fazla Minecraft eğlencesi — Hafta Sonu Okuma: Ekim 7 sürümü

Geçen haftaki büyük yapay zeka duyuruları Microsoft'taki diğer birçok haberi gölgede bıraktı. Bu hafta, buluttan startup'lara, nano teknolojiye ve oyunlara kadar her türlü heyecan verici duyuruyla ilerliyoruz. Hafta Sonu Okuması size Microsoft'taki son olaylara ışık hızında bir tur sağlarken sıkı durun.

1. resim

Microsoft CEO'su Satya Nadella ve başkan Brad Smith, şirketin bugüne kadar Avrupa genelinde 3 milyar doların üzerinde yatırım yaptığını ve aslında geçtiğimiz yıl Avrupa'daki bulut kapasitesini iki katına çıkardı. Microsoft Cloud şimdi, Avrupa veri egemenliği, güvenliği ve uyumluluk ihtiyaçlarını karşılarken sektörlerinde yenilik yapmak ve işlerini buluta taşımak için Almanya'dan İngiltere Savunma Bakanlığı, Renault-Nissan Alliance ve ZF gibi Avrupalı müşterileri destekliyor.

Bulutun daha güvenilir, sorumlu ve kapsayıcı hale getirme taahhüdünü daha da ileriye taşıyan Microsoft, "Küresel İyilik için Bir Bulut" adlı yeni bir kitap da yayınladı. Ve şirket, Microsoft Cloud'u 2017'den itibaren Fransa'daki veri merkezlerinden teslim etmeyi planlıyor.

4 Ekim 2016'da Seattle Sheraton'da düzenlenen GeekWire Zirvesi 2016'nın 1. Fotoğraf: Dan DeLong for GeekWire
4 Ekim 2016'da Seattle Sheraton'da düzenlenen GeekWire Zirvesi 2016'nın 1. Fotoğraf: Dan DeLong for GeekWire

Microsoft Ventures mayıs ayı sonlarında ilk resmi çıkışını yaptı ve fon, dijital dönüşümü sağlayan son teknoloji startup'larla şimdiden ivme kazanmaya başladı.

Seattle'daki GeekWire Zirvesi'nde, Microsoft'un iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Peggy Johnson, güvenlik teknolojisi şirketi Team8 of Israel de dahil olmak üzere şirketin desteklediği girişimlerin listesini kamuoyuna açıkladı; makine öğrenimi şirketi CognitiveScale of Austin, Teksas; ve San Francisco merkezli Layer mesajlaşma teknolojisi şirketi.

3. resim

Uydular artık okul çocuklarının ulaşamayacağı bir yerde değil. Microsoft'un İngiltere'deki merkezinde düzenlenen iki günlük bir topluluk teknolojisi etkinliği olan AzureCraft'akatılan yüzlerce genç için uzay ve çevre araştırmaları gerçeğe dönüştü. Etkinlik, geliştiricileri ve öğrencileri, Nesnelerin İnterneti (IoT) tarafından desteklenen nano uydular adı verilen küçük, düşük maliyetli uydular dadahil olmak üzere çeşitli teknolojilerle uygulamalı bir deneyim için bir araya getirdi.

YouTube Videosu

"Minecraft Console Edition" için en son güncelleme bu hafta Xbox için kullanıma sunuldu. Milyonlarca hayran kutup ayıları, pancar çorbası, iglolar, özelleştirilebilir afişler ve Bone Blocks'dan yapılmış yeraltı hazineleri gibi eğlenceli yeni özellikleri deneyimleyecek. Diğer yeni bloklar arasında End Bricks, Grass Path, Frosted Ice ve daha fazlası bulunmaktadır.

Ayrıca, henüz "ReCore" oynama şansınız olmadıysa, artık oyunun ilk 30 dakikasını hem Xbox One hem de Windows 10 bilgisayarlarda ücretsiz deneme sürümünde deneyimleyebilirsiniz. Daha sonra oyunun tamamını satın almaya karar verirseniz, tüm ilerlemenizi ve başarılarınızı daha fazla oynamak için koruyarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

sosyal imaj

Bu hafta Facebook, Instagram ve Twitter'da,dört tekerlekli en hızlı kadın olan Jessie Combs'ı vurguladık. Kuzey Amerika Kartalı yarış arabasıyla saatte 477,59 mil hızla en yüksek hızını aldıktan sonra, bir sonraki hedefi sonunda ses bariyerini kırmak - hepsi Microsoft teknolojilerinin yardımıyla. Eagle'ın özel telemetri sistemi, Cortana Intelligence ile analiz için Microsoft Cloud'a yüklenir ve Jessie'nin her sürücüde daha hızlı bir hız elde etmesine yardımcı olur.

Bu hafta için uygun. Umarız tüm haberlerden keyif alırsınız ve önümüzdeki Cuma günü hafta sonu okumanın bir başka ilavesi için tekrar bize katılırsınız.

Thomas Kohnstamm
Microsoft Haber Merkezi Personeli

30.10.2021

Diğer Haberler