Atlanta'da ve Atlanta ile büyümek için yatırım

Atlanta silüeti

Bugün Microsoft'un Gürcistan'daki varlığının arttığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Atlantic Yards'taki yeni ofis alanımızı bu yıl tamamlayacağız ve geleceğimiz için daha da fazla alan ekleyeceğiz. Bu, Douglas ve Fulton ilçelerinde varlığı olan yeni bir veri merkezi bölgesi planlarını ve Quarry Yards and Quarry Hills'te gelecekteki bir kampüsü barındırmak için 90 dönümlük bir arazi parselinin satın alınmasını içerir. Bunların hepsi önemli yatırımlardır ve Atlanta'yı Puget Sound ve Silikon Vadisi'nden sonra önümüzdeki on yıl içinde Microsoft'un ABD'deki en büyük merkezlerinden biri olma yolunda yol almıştır.

Bu yaz Atlantic Yards'taki ofislerimizin kapılarını açtığımızda Alpharetta, Buckhead ve Midtown'daki satış yerlerimiz de dahil olmak üzere bölge genelinde 2.500 çalışanımızı oturtabileceğiz. Taş Ocağı Bahçeleri ve Taş Ocağı Tepeleri'nde tesisler inşa ettikçe bu sayı daha da artacak.

Bu büyüklükteki bir yatırımın Atlanta gibi bir şehir üzerindeki etkisini anlıyoruz. Büyük bir potansiyele sahiptir, ancak doğru yapılmazsa, olumsuz yanları bu sözden daha ağır basabilir. Bu nedenle, üç ilkeye ve birkaç somut adıma dayanarak bu genişlemeyi başlatıyoruz:

İlk olarak,Taş Ocağı Bahçeleri ve Taş Ocağı Tepeleri tasarımımız hakkında karar vermeden önce toplumu dinleyebilmek ve öğrenebilmek için aşamalı bir yaklaşımda bulunacağız.

İkincisi,dünya standartlarında çevresel sürdürülebilirlikile varlığımızı genişleteceğiz. 2030'a kadar karbon negatif, su pozitif, sıfır atık şirketi olmaya kararlıyız. Bu taahhütlerimizi sıfır karbon, yenilenebilir enerji, minimal su, sıfır atık ve dayanıklı stratejilere odaklanarak, çevre adaleti ve eşitlik çözümlerine odaklanarak bölgedeki tasarımlarımıza kazıyacağız.

Üçüncüsü,varlığımızı büyüteceğiz ve aynı zamanda topluma yeni fırsatlar yaratacağız ve yeniden yatırım yapacağız. Bu kararları toplumla istişareye dayalı olarak ve Atlanta'da daha fazla insanın genişleyen dijital ekonomiden yararlanması için daha fazla fırsat yaratmaya odaklanarak alacağız.

  • Quarry Yards and Quarry Hills'te satın aldığımız 90 dönümün yüzde 25'ini uygun fiyatlı ve güçlü konutların ve diğer yerel topluluk hizmetlerinin ve ihtiyaçlarının inşasına ayıracak planlar geliştirmeye karar verdiğimiz için bu bugün başlıyor.
  • Bu, insanların dijital beceriler geliştirmelerini sağlayacak programları da içerecektir. Kısmen, Microsoft'un yapay zeka konusundaki kendi beceri programlarına ve Atlanta Devlet Okulları Douglas kümesi de dahil olmak üzere okullarda mevcut Teknoloji Eğitimi ve Okuryazarlığımıza (TEALS) eklemeyi düşüneceğiz. Ancak Atlanta'daki güçlü kar amacı gütmeyen kuruluşların zaten etkileyici beceri programları oluşturduğunu biliyoruz ve en iyi yatırımlarımızdan bazılarının bunların daha hızlı büyümesine yardımcı olmak olabileceğinin farkındayız.
  • Georgia Tech, Georgia State ve ülkenin en ünlü tarihi Black kolej ve üniversitelerinden dördü de dahil olmak üzere Atlanta'nın seçkin kolejlerini ve üniversitelerini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz - Clark Atlanta Üniversitesi, Morehouse College, Morehouse Tıp Fakültesi ve Spelman Koleji.
  • Ulusal Hava Bandı Girişimimiz de dahil olmak üzere Atlanta'da daha fazla kişiye uygun fiyatlı geniş bant getirilmesine yardımcı olmak istiyoruz.
  • Atlanta'nın çeşitli ve kritik kar amacı gütmeyen kuruluşlarının teknolojiye ve finansmana daha fazla erişimle gelişmesine yardımcı olmak istiyoruz. Ve bu grupların, her biri kar amacı gütmeyen kuruluşlara yılda 15.000 dolara kadar bağışlayabilen ve Microsoft'un kendisinden bire bir eşleşme elde edebilecek olan Microsoft'un artan çalışan nüfusunun cömertliğinden de yararlanacağını umuyoruz.

Bunlar küçük taahhütler değil (en azından bize) ve bunların hiçbirini hafife almayacağız. Ama bunlar kolay kararlar ve çok önemli iki nedenden dolayı.

İlk olarak, Georgia'nın sunduğu her şeyin daha büyük bir parçası olma fırsatını derinden takdir ediyoruz. Şirket olarak Microsoft, 2007 yılından beri Atlanta'dadır. Atlanta'nın geniş misafirperverliğinden ve ülkenin en büyük iş topluluklarından birinin parçası olma fırsatından yararlandık. Yerel üniversitelerdeki öğretim üyelerini ve öğrencileri tanıdık, mezun olan ve şehrin benzersiz zengin sivil ve toplum katılımı kültürüne katılarak misyonumuzu yaşamamıza yardımcı olmak için çalışan olarak katılan birçok kişi de dahil olmak üzere. Kısacası, Atlanta'nın yatırım yapmak ve büyümek için harika bir yer olduğunu öğrendik.

İkincisi, yıllar boyunca sağlıklı bir topluluk olmadan sağlıklı bir şirkete sahip oamayacağınızı öğrendik. Atlanta'yı gelecekte daha da büyük ve başarılı bir topluluk haline getirmek için elimizden geleni yapacağımız için heyecanlıyız.

Atlanta'da daha fazla insan tanımak ve daha fazla insanın da bizi tanımasını dört gözle bekliyoruz. Diğer başarılı şirketlere çok benziyoruz, ama bazı yönlerden biz de farklıyız. Bugün en büyük sorumuz Atlanta'nın Microsoft'ı desteklemek için neler yapabileceği değil. Microsoft'un Atlanta'yı desteklemek için yapabileceği şey budur. Ve cevabı bulmak için tüm toplulukla konuşmanın gerekeceğini biliyoruz.

Başlamak için sabırsızlanıyoruz!


 

30.10.2021

Diğer Haberler