p

ASUS, 11. Nesil Intel Core İşlemcili yeni dizüstü bilgisayar serisini tanıttı ve Intel Evo platform tasarımı olarak doğrulanan ilk taşınabilir bilgisayarı tanıttı

ASUS, 11. Nesil Intel Çekirdek İşlemcilerin (ZenBook Flip 13, ZenBook S ve ZenBook 14) gücüne sahip dizüstü bilgisayarlar ve Intel Evo platformu dizüstü bilgisayar tasarımı olarak doğrulanan ilk ASUS dizüstü bilgisayar dahil olmak üzere "Built for Brilliance" sanal lansman etkinliğinde yeni ve yükseltilmiş bir dizi bilgisayar tanıttı: ZenBook Flip S [1].
En yeni işlemcilere ek olarak, doğrulanmış dizüstü bilgisayarlar Intel Iris X özelliğine sahiptire grafikler, Intel Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 desteği. ZenBook Flip S, üstün performans ve yanıt verme, verimli pil kullanımı ve göz alıcı görseller içeren bu programın teknik özelliklerini ve temel deneyim göstergelerini karşılamak için Intel ile birlikte tasarlanmıştır.
ASUS ZenBook Flip S açık ve yukarıdan görülüyor
ZenBook Flip S
Ultra kompakt ZenBook Flip S sadece 0.55 inç inceliğinde ve 2.10 pound ağırlığında. Ultra canlı 4K UHD OLED NanoEdge PANTONE Doğrulanmış renk doğrulanmış dokunmatik ekran, 4096 basınç seviyesine sahip yeni ASUS Pen aktif ekran kalemini destekler. 16 GB'a kadar RAM ve 1 TBIe 3.0 x4 SSD'ye kadar sahiptir.
Ayrıca ince ve üç poundun biraz altında ağırlığa sahip kompakt ZenBook Flip 13, çok yönlü kullanım modlarına izin veren hassas tasarımlı 360 derece ErgoLift menteşeye sahiptir: dizüstü bilgisayar, tablet, çadır, stand veya aradaki herhangi bir şey. Ayrıca, rahat yazma ve gelişmiş sistem soğutması için yeni kenardan kenara klavyeyi otomatik olarak kaldırır ve yatırır.
Tek bir şarjla 14 saate kadar çalışma sağlayabilen yüksek kapasiteli 67 Wh pil [2] ile birlikte verilen 65 watt şarj cihazıyla hızlı şarjı da destekler ve ASUS USB-C Easy Charge ile kullanıcılar çok çeşitli standart USB-C veya USB-C Power Delivery (PD) şarj cihazlarından yararlanabilir.
ASUS ZenBook S açık ancak arkadan gösteriliyor
ASUS ZenBook S
ZenBook S, yepyeni 3:2 en boy oranı form faktörüne sahip birinci sınıf ultra taşınabilir 13,9 inç dizüstü bilgisayardır. 0.62 inç inceliğinde ve üç poundun altında. 3.3K NanoEdge PANTONE Doğrulanmış dokunmatik ekran etrafında inşa edilmiştir ve ekrana daha fazla uyan 3:2 en boy oranına sahiptir, daha büyük bir görsel çalışma alanı sağlar ve kaydırma ihtiyacını azaltır. 16 GB'a kadar RAM ve 1 TBIE 3.0 x4 M.4 SSD'ye kadar barındırır. Kızılötesi kamera, Windows Hello ile rahat yüz girişi sağlar.
ScreenPad'e odaklanmak için yukarıdan gösterilen ZenBook 14 hafifçe açık
ZenBook 14
2,3 pound kadar düşük bir ağırlıkta olan ZenBook 14 Ultralight, yeni Intel Iris X entegre grafik kartı (UX435EAL) veya NVIDIA GeForce MX450 ayrık grafik kartı (UX435EGL) ile donatılmıştır. Sürükleyici görseller için, %92 ekran/gövde oranı sağlayan ultra ince çerçevelere sahip dört taraflı çerçevesiz %100 sRGB NanoEdge ekranla birlikte gelir. Ayrıca ErgoLift menteşesi ve kapsamlı bir I/O bağlantı noktası seti içerir.
ASUS ExpertBook B9 açık ve hafif sola bakan yüzen
ASUS ExpertBook B9
Bu ZenBook'lar gibi ExpertBook B9 da Intel Iris X'e sahip 11.e grafikler ve süper hızlı Intel Wi-Fi 6, kurumsal dünyadakiler için hızlı ve duyarlı bilgi işlem, ağ ve grafik performansı sağlar. Çift SSD, RAID 0 ve RAID 1 teknolojisini destekleyerek daha hızlı veri aktarımı veya güvenli veri yedekleme seçenekleri sunar. Gelişmiş video konferans çözümleri arasında kristal netliğinde ses için yapay zeka gürültü önleyici ses ve istikrarlı ağ bağlantıları için ASUS Wi-Fi Master teknolojisi bulunur. Çevre dostu bir aksesuar kutusu dizüstü bilgisayar standı olarak iki katına çıkabilir. 1.15 pound'da seyahat için üretilmiştir ve ultra zorlu ABD MIL-STD 810H ABD askeri standartlarını karşılamak için magnezyum-lityum alaşım ve ekstra yapısal sertlik ile inşa edilmiştir. Kurumsal düzeyde güvenlik, gizli verilerin güvende tutulmasını sağlar.
ZenBook Pro 15 açık ve sola bakıyor
ZenBook Pro 15
Ayrıca iş için ZenBook Pro 15, ZenBook Pro serisi ultra taşınabilir yaratıcı dizüstü bilgisayarların en son modelidir. Rahat içerik üreticiler, parlak ve net NanoEdge 4K UHD OLED dokunmatik ekranda ince çerçevelerin etkinleştirdiği kompakt tasarım sayesinde projeleri üzerinde her yerde çalışabilirler. Geniş %100 DCI-P3 renk gamı canlı tonlar sağlarken, %88 ekran/gövde oranı geniş görseller sunar. Kullanıcılar ayrıca cam kaplı dokunmatik yüzeye yerleştirilmiş 5,65 inç ikincil renkli dokunmatik ekran olan en yeni ASUS ScreenPad'i de bulacaklar.
ASUS ScreenPad'deki ASUS ScreenXpert 2.0 kullanıcı arayüzü, sezgisel bir tasarım, ekranlar arasında daha sorunsuz işleme, kişiselleştirilmiş çoklu görev iş akışları ve birden fazla ASUS yardımcı uygulamasıyla uyumluluk ile gelişmiş üretkenlik ve yetenekler sağlar.
Bu 15,6 inç dizüstü bilgisayar, 10. nesil IntelCore i7 ve i5 H serisi işlemciler, 16 GB RAM ve NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti ayrı grafik kartlarının yanı sıra ultra hızlı depolama için 1 TB'a kadar PCIe 3.0 x4 SDD ile desteklenmektedir. 
Windows Hello ile eller serbest yüz girişi için bir IR kamera da vardır.
Bu ve diğer ASUS cihazları hakkında daha fazla bilgi için ASUS basın bülteninegidin.
[1] ZenBook Flip S'in (UX371) FHD LED arkadan aydınlatmalı 1W panel sürümü, 3 Eylül 2020 itibarıyla Intel Evo doğrulaması alan ilk ASUS dizüstü bilgisayardır. ZenBook Flip S ve diğer dizüstü bilgisayar modellerinin diğer SKU'ları incelenmektedir.
[2] ASUS tarafından 21 Ağustos 2020'de 1080p Video Oynatma senaryosu kullanılarak gerçekleştirilen pil testleri. Test yapılandırması: ZenBook Flip 13 UX363EA, FHD LCD panel, Intel Core i7-1165G7, 256 GB PCIe 3.0 x2 SSD, 8 GB RAM. Test ayarları: Wi-Fi etkin, ekran parlaklığı 150 cd/m2 olarak ayarlandı, NumberPad kapalı. Gerçek pil ömrü ürün yapılandırmasına, kullanıma, çalışma koşullarına ve güç yönetimi ayarlarına bağlı olarak değişebilir. Pil ömrü, pilin ömrü boyunca azalacaktır.
 

28.10.2021

Diğer Haberler