Alışveriş Sepetim

Artık genel kullanıma sunulan Eye Contact ile daha kişisel bir bağlantı kurun

Yapay Zeka ve yerleşik Sinir Ağı hızlandırıcı tarafından desteklenen Eye Contact, görüntülü aramalarda ve kayıtlarda bakışınızı ayarlamanıza yardımcı olur, böylece doğrudan kameraya bakıyormuş gibi görünürsünüz.

Günümüz ortamında, insan bağlantısını geliştirmeye yardımcı olan teknolojiye sahip olmak her zamankinden daha önemli. Bugün, Eye Contact'ın genel olarak Surface Pro X kullanan tüm dünyadaki müşteriler tarafından kullanılabildiğini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz Eye Contact'a Pro X'inizde Surface uygulamasını açarak erişebilirsiniz. Microsoft Teams, Skype ve diğerleri gibi görüntülü arama uygulamalarında çalışır.
Bu özelliğin arkasındaki teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft Teknik Sorumlusu Stevie Bathiche ile görüştük. Bu eşsiz teknolojinin arkasında mühendislerden ve araştırmacılardan oluşan bir ekiple birlikte o vardı.
Eye Contact'ın arkasındaki ilham nedir?
Hiçbir şey başka biriyle bağlantı kurmaktan daha güçlü değildir. İnsan yüzünde 43 kas vardır ve yaklaşık 21 ifade uyandırabilir. Yüzünüzün başlı başına bir dili var. Sosyal bilimler, iki insan birbiriyle daha sık konuştuğunda, birbirlerinin yüzlerine baktıklarını göstermiştir. Göz teması kurmak, mikro duygularımızı iletmeyi ve söylediklerimizin ardındaki niyetimizi kolaylaştırır.
Biriyle göz teması kuramadığınızda, zihin diğer kişinin dikkat etmediğini düşünür. Dil bodur. Ve bugün piyasadaki birçok cihaz her zaman yardımcı olmuyor çünkü kamera kişinin baktığı yerde değil. Surface Pro X'te Microsoft SQ1'deki özel AI silikonunu (aşağıda daha fazlası) ve 1080p full HD video yakalayan 5.0MP ön kamerayı kullanarak , konuşmaları doğal hissettiren bağlantıyı etkinleştirmeyi her zamankinden daha kolay hale getirdik .
Sizce bu özelliğin bugün görüntülü görüşmenin önemini nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz ?
Örneğin, uzaktan çalışma, öğrenme ve sanal sağlık randevularının artan önemi göz önüne alındığında, kullanıcıya dönük kameranın, özellikle seyahat sınırlıyken insan bağlantısına erişmek için her zamankinden daha önemli olduğunun farkındayız. Eye Contact, tüm bu senaryolarda kullanıcıların bakışlarını ayarlayarak, insanların aynı odadaymış gibi göz teması kurmalarına yardımcı olur. Bu özellik, Surface Uygulaması içinde kolayca açılıp kapatılabilir ve etkinleştirildikten sonra, kamerayı her kullandığınızda otomatik olarak uygulanır, böylece herhangi bir görüntülü arama hizmetinde (yani Microsoft Teams) veya bir video kaydederken bile çalışır. 
Eye Contact'ın ekranlar aracılığıyla bağlanan insanlar üzerindeki etkisinin ardındaki psikoloji hakkında herhangi bir veri veya öngörünüz var mı?
Göz temasının iletişim üzerindeki olumlu etkisi hakkında, güven inşa etmek ve karşılıklı anlayışı geliştirmek gibi birçok çalışma var. Genç influencerlar, kayıt yaparken kameraya bakmak için kendilerini eğittiler. Bu, çocuklar gibi bazı insanlar için zor olabilir ve bağlantı kurmalarını zorlaştırır. Ayrıca, örneğin doktor veya hukuk mesleği gibi ilgili bir ortağa bakmanız gerektiğinde de özellikle zor olabilir. Eye Contact'ın demografi genelinde daha fazla kapsayıcılık sağladığını umuyoruz.
Geliştirme sürecinde özellikle zorlayıcı bir şey oldu mu? Üstesinden gelinmesi zor olan, insanların duyduğunda şaşıracağı herhangi bir şey var mı?
İki tür zorluk vardı. Biri tamamen teknikti:
Surface Pro X'teki herhangi bir uygulamanın, uygulama geliştiricilerinin fazladan çalışmasına gerek kalmadan Eye Contact'a erişmesini istediğimizden, bilinçli bir seçim yaparak kameranın bir özelliği olarak entegre etmeyi seçtik – tıpkı kameranızın nasıl ayarlanabileceği gibi. odak, çözünürlük veya parlaklık için Göz Teması için yetenekli olmasını istedik. Bağımsız bir uygulamada bir yapay zeka özelliği geliştirmekle karşılaştırıldığında, bu, şirket genelinde çok sayıda ekip çalışması gerektiriyordu.
İkinci zorluk algısaldı. Gözlerin bu kadar güçlü dikkat ve duygu sinyalleri gönderdiği göz önüne alındığında , birkaç pikseldeki değişiklikler tüm görüntünün algılanması üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Ekibimiz, AI algoritmasının iletişim kurarken insanların kimliğini ve niyetini korumasını sağladı. Görüntü değiştirme özelliklerinin herhangi bir kullanıcı için etkinleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz, bu nedenle kullanıcı için sistem genelinde kontrol sağlıyoruz.
Geçen yıl Microsoft, Surface Pro X'i özel Microsoft silikonlu tanıttı. Bu yenilik neyi mümkün kıldı?
Surface Pro X içindeki özel Microsoft SQ1 yonga seti, yalnızca en ince ve hafif Surface Pro'muzu harika pil ömrü ve hızlı şarj ile etkinleştirmekle kalmadı, aynı zamanda bir AI yongasını entegre eden ve AI boşaltmasını sağlayan ilk kişidir. Bu, özelliğin güç açısından daha verimli olmasını sağlar; bu, özelliği kullanırken cihazınızda bir etki hissetmemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu olmadan, bu tür özellikleri etkinleştirmek için gereken bilgi işlem miktarı, pil ömrünüz üzerinde çok belirgin bir etkiye sahip olacaktır - özellikle de birkaç saat arama ve kayıt yapıyorsanız. Aslında, Surface Pro X'i yapay zekayı özel bir çip üzerine tamamen boşaltan ilk Windows PC yapıyor.
Eye Contact gelecekte diğer Surface cihazlarında da kullanılabilecek mi?
Bu yapay zeka deneyimlerinin çeşitli sayı ve türlerinin Surface ürün hattına uygulanacağına inanıyoruz. Hangi deneyimler ve ne zaman cihazın yeteneğinin (AI hızlandırma yeteneği gibi), AI yazılım platformunun ve müşteri ihtiyaçlarının bir işlevi olacaktır.
Önümüzdeki yıl için sizi en çok heyecanlandıran teknoloji trendi nedir?
Kesinlikle, uçta AI'da gördüğümüz yenilik miktarı ve bu kadar az güçle nasıl bu kadar çok hesaplamaya olanak tanıdığı… makine öğrenimindeki gelişmeleri yakından takip ederek. Eye Contact ile, kamerayı ekranın hemen arkasına yerleştiremediğimiz bir donanım sorununu çözüyoruz (henüz değil!), ancak üst çerçeveye kapalı… Eye Contact özelliği, bu yeni tür AI ilk deneyimlerine gerçekten öncülük ediyor. Bir kullanıcının deneyimlediği uygulamadan Windows'taki çalışma zamanı altyapısına ve silikonun tamamına kadar tüm yığında doğru mühendisliğin yönlendirilmesine yardımcı olur.
Bu çok heyecan verici bir geleceğin sadece başlangıcı. Cihazlarımız, diğer insanlarla daha iyi bağlantı kurmamıza ve her zamankinden daha üretken olmamıza yardımcı olurken, aynı zamanda güzelliklerini, taşınabilirliklerini ve pil ömürlerini koruyacaklar.
 

11.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.