Alışveriş Sepetim

2021'de daha iyi tarayıcı uyumluluğu konusunda güçlerini birleştirme

Son birkaç yıldır Microsoft, MDN Web Geliştirici İhtiyaç Değerlendirmesi ("Web DNA") gibi girişimlerin yanı sıra Microsoft Edge ile kendi ürün yaklaşımımız ve Chromium projesine yaptığımız katkılaryoluyla web geliştirici acısının en önemli kaynaklarını belirlemek ve ele almak için bir grup tarayıcı satıcısı ve diğer sektör paydaşlarıyla ortaklık yaptı.

Son iki yıldaki Web DNA sonuçları, geliştiricilerin karşılaştığı en önemli zorluklardan biri olarak tarayıcı uyumluluğunu sürekli olarak vurgulamıştır ve MDN Tarayıcı Uyumluluk Raporu ve diğer kanallardaki araştırmaları takip etmek, tarayıcı uyumluluğunun özellikle güçlü bir ağrı noktası olduğu beş alana sinyal girmesine yardımcı olmuştur: CSS FlexboxCSS GridCSS konumu: yapışkanCSS en boy oranı özelliğive CSS dönüşümleri.

Google, Igalia ve daha geniş web topluluğuna, her alanda önemli iyileştirmeler amacıyla #Compat2021adlı tarayıcılar arası bir çabaya kaynak taahhüt etme konusunda katılmaktan heyecan duyuyoruz.

#Compat2021

Bu proje için ortak çalışma grubumuz, her satıcının takip sistemindeki özellik kullanım verilerine, hata sayısına (veya belirli bir hatadaki yıldız /upvote sayısına), çeşitli anket geri bildirimlerine, CanIUse verilerine ve web platformu testlerindenelde edilen test sonuçlarına göre yukarıdaki odak alanlarını belirledi.

Daha sonra ilgili uygulamalardaki alanlara odaklanmak için odağı çalışma grubu arasında böleriz. Örneğin, Microsoft Edge ekibi, bu yıl CSS Grid testlerinin %100'ünü geçmek ve tarayıcılar arasında etkileşimi geliştirmek için çalışmayı desteklemenin yanı sıra web platformu testlerinde önceliklendirmeye yardımcı olmak için Chromium'a düzeltmeler sağlamayı amaçlamaktadır. Mevcut geçiş oranları ve önceliklendirmemizde yer alan bazı faktörler de dahil olmak üzere her odak alanı hakkında daha fazla bilgi edinmek için web.dev.
 

28.10.2021

Diğer Haberler