Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

2021'de daha iyi tarayıcı uyumluluğu için güçlerini birleştiriyor

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Microsoft, MDN Web Geliştirici İhtiyaçları Değerlendirmesi (“Web DNA”) gibi girişimler aracılığıyla web geliştirici sıkıntısının en önemli kaynaklarını belirlemek ve ele almak için bir grup tarayıcı satıcısı ve diğer sektör paydaşlarıyla ortaklık kurmuştur. kendi Microsoft Edge ile ürün yaklaşımı ve Krom projeye katkıları .
Son iki yıldaki Web DNA sonuçları, geliştiricilerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri olarak tarayıcı uyumluluğunu sürekli olarak vurguladı ve MDN Tarayıcı Uyumluluk Raporu ve diğer kanallardaki takip araştırmaları, tarayıcı uyumluluğunun önemli olduğu beş alanda bu sinyali geliştirmeye yardımcı oldu. özellikle güçlü acı noktası: CSS Flexbox , CSS Izgarası , CSS konumu: yapışkan , CSS en boy oranı özelliği ve CSS dönüşümleri .
Google , Igalia ve daha geniş web topluluğuyla , her alanda önemli iyileştirmeler hedefiyle #Compat2021 adlı tarayıcılar arası bir çabaya kaynak ayırma konusunda katılmaktan heyecan duyuyoruz .

#Uyum2021

Bu proje için, ortak çalışma grubumuz, her bir satıcının izleme sistemindeki özellik kullanım verilerine, hata sayısına (veya belirli bir hatadaki yıldız/artı oy sayısına), çeşitli anket geri bildirimlerine, CanIUse verilerine ve test sonuçlarına dayalı olarak yukarıdaki odak alanlarını belirledi. dan web platform testler .
Ardından, ilgili uygulamalardaki alanlara odaklanmak için odağı çalışma grubu arasında paylaştırıyoruz. Örneğin, Microsoft Edge ekibi , bu yıl CSS Izgara testlerinin %100'ünü geçmek için Chromium'a yönelik düzeltmelere katkıda bulunmayı ve tarayıcılar arasında birlikte çalışmayı geliştirmeye yönelik çalışmaları desteklemenin yanı sıra web platformu testlerinde önceliklendirmeye yardımcı olmayı amaçlıyor Geçerli geçiş oranları ve önceliklendirmemizde yer alan bazı faktörler dahil olmak üzere her bir odak alanı hakkında daha fazla bilgiyi web.dev adresinden edinebilirsiniz .

Dahil olmak

Bu çabayı başlatırken, en önemli sorunları yakaladığımızdan ve haberi duyurduğumuzdan emin olmak için yardımınıza ihtiyacımız var! Yukarıda listelenen alanlarda uyumluluk sorunlarıyla karşılaşıyorsanız, lütfen uygun araçta ( Microsoft Edge'deki “ Geri Bildirim Gönder ” aracı aracılığıyla veya doğrudan uygun projede: Chromium , Webkit veya Gecko ) hataları bildirmeye devam edin .
Projenin ilerlemesini web-platform testlerinde Compat 2021 Dashboard'da takip edebilir, güncellemeler için herkese açık posta listesine abone olabilir veya ekibimizden gelen en son güncellemeler için Twitter'da @MSEdgeDev'i takip edebilirsiniz .
Web'i tarayıcılarda çalışan harika deneyimler oluşturmak için daha da iyi bir yer haline getirmek için bu girişime katılmaktan heyecan duyuyoruz!

13.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.